by

Výdělek za červen

Nejčastěji kladená otázka je, kolik si tam teda v té Americe jako plavčík vyděláš? A protože mám rád statistiky, tak se pojďme podívat na výsledky. Dnes je to právě měsíc, co jsem do Texasu přiletěl a řeknu vám – uteklo to jako voda. Už jen necelé 3 měsíce předemnou.

Americké dolary

Příjmy

Plat je tedy 10 dolarů na hodinu a když v daném týdnu přesáhnu 40 hodin, tak je každá další hodina za 15 dolarů. Smluvně je garantovaný minimální týdenní průměr 32 hodin.

Já osobně mám za červen odpracováno 163 hodin, což dělá průměr 40,75 hodin týdně. Nebylo to úplně jen tak a některé hodiny jsou tak trochu vybojované otravováním supervisorů. Například jsem měl v rozpisu 1 týden 28 hodin a následující 26. Nakonec jsem však pracoval o 2 dny víc a to přidalo krásných 16 hodin. Kdyby se průměr 40 hodin udržel až do konce, tak budu spokojen. Ovšem 21. srpna se už zavírají bazény a do 18. září se budou pracovat jen víkendy. Na tohle období bude stejně potřeba hledat second job.

Z těch 163 hodin je počítáno 11 jako přesčasových. Takže výdělek je 152*10 + 11*15 = 1685 dolarů (40 tisíc korun). Samozřejmě čistého dostávám o nějakých 15% méně, ale všechny daně se vrátí za rok.

Náklady

Mým cílem je vydělat si na celkové počáteční náklady a asi bych byl rád, kdyby z toho káplo i něco navíc, ať už na případné cestování nebo na cokoliv jiného. Ideálně tedy z každého měsíce si odkládat 1000 dolarů a mít nějak 4000 na konci léta.

Nájem mám 210 na měsíc + 20 dolarů elektřina, takže krásných 230 na měsíc. Plus pojištění to bylo nějak 2000 kč na 90 dnů, tj. na jednoho nějakých 5 dolarů na měsíc. Takto výhodný nájem stál teda hlavně Honzu spoustu hledání a nervů. Nás stojí 6 lidí trochu uskromnění se ve 2+1, ale řekl bych, že nijak netrpíme. Máme tu kromě nábytku všechno – pračku, sušičku, sporák, mikrovlnku, ledničku s mrazákem, klimatizaci, balkon, 2 koupelny. Nějaké skříňky tu teda jsou, takže jsme si pořídili jen nafukovací postele a zvykli si žít bez stolů a židlí. V areálu máme v ceně fitko, bazén a grill. Všechno vypadá opravdu hezky jako novostavba viz nové bydlení.

Dalším podstatným nákladem je jídlo, kde se dá vejít do 300 USD na měsíc a to si nemusím nijak zvlášť odrhovat od pusy. Však instagram mám plný jídla. 😀 Ještě udělám zvlášť článek o místních fast foodech.

Doprava a alkohol. Do práce jezdíme na kole, takže náklad nula, ale když se chce člověk podívat kamkoliv jinam, tak musí platit Uber, protože nemáme auto a není tu MHD. Pijeme docela často – užíváme léta. Celkově jsem za tyhle dvě položky utratil první měsíc tak 150 dolarů. Hlavně na začátku jsme si půjčovali auto kvůli hledání toho bydlení.

235 + 300 + cca 150 = cca 700 USD náklady

Náklady co nepočítám

Nepočítám teda nákup kola 120 dolarů, kolo to se nějak prodá nebo vrátí. Drobnosti jako nádobí, drogerie nebo ta nafukovací postel stojí v jednotkách dolarů.

Internet a mobil. O tom napíšu článek. Trochu jsem vyhodil 55 dolarů za nepoužitelnou infinity (chybama se člověk učí nejvíc), jinak jsem měl tarif od T-Mobilu za 35 dolarů a teď přecházím na tarif za 65 dolarů s neomezeným internetem. Takže 65 bude teď další pravidelnou položkou. Ale když začnu na tom netu konečně dělat produktivní věci, tak si to na sebe vydělá a já se budu dál rozvíjet.

Zisk

Cca by teda za první měsíc mělo těch 1000 dolarů vycházet jako zisk po odečtení nákladů (když nepočítám internet a to kolo). Budu vás informovat zase další měsíc. 🙂

3 komentáře


 1. // Odpovědět

  Pekné shrnutí a pěkný zisk. Myslel jsem, že v té Americe jsou i pro běžného obyvatele náklady na život vyšší 🙂


  1. // Odpovědět

   Tak záleží jaké si to uděláte. Běžný obyvatel má auto, které by bylo další nákladovou položkou, i když tu litr benzínu stojí jen 13 korun.

   Taky by asi nebydleli v 6 lidech v tak malém bytě, ale ve třech by platili dvakrát tolik.

   Ale je zase pravda, že kdybychom nemuseli dojíždět na kole a byli ochotni bydlet v nějaké chudší čtvrti, tak by se dalo ušetřit ještě víc. Je to zkrátka zcela individuální tady. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *