by

Shrnutí: Work and Travel USA

Moje série článků o létě v USA si zaslouží nějaký pěkný závěr. Nechal jsem si to trochu uležet v hlavě a teď, po více než měsíci v ČR, je to tady. Pokud by vás zajímalo cokoliv dalšího, pak využijte komentáře pod článkem.

Work and Travel USA 2016 - Poslední dny na bazénu

Otázky a odpovědi

Nenapadá mě nic lepšího než to pojmout formou otázek a odpovědí. Za ten měsíc už jsem vysledoval, na co se asi nejvíc ptáte.

Proč jsi nenapsal slibovaný článek o Miami a posledních dnech v USA? (viz Fail: Cruise z Galvestonu)

Už nebylo moc co vyprávět. Miami byla krásná a těch pár dnů u moře bylo skvělých. Hned bych se tam vrátil. Cesta domů se pak o den prodloužila kvůli zrušenému letu, ale už se mi nechtělo psát další ubrečenej článek. Je to alespoň super historka do hospody. 🙂

Jel bys na Work and Travel znova? Doporučil bys tento program?
Určitě ano, pokud bych byl studentem v denní formě studia. Nevím o lepším programu na léto v zahraničí pro studenty.

A co pozice plavčíka? Byl jsi spokojený nebo bys zkusil něco jiného?
S plavčíkem jsem byl spokojený. Sice člověk nedostává dýška, ale rozhodně to není žádná dřina. Asi ze srandy napíšu, jak vypadá průměrný den plavčíka v USA. Co bych změnil je místo. Když bych měl porovnat Houston třeba s Miami, tak věřím, že v Miami by to mohlo být lepší. Navíc jsem typ, co rád poznává nová a nová místa.

Co agentura, kterou bys doporučil? Není lepší jet bez agentury a ušetřit?
Tento program bez agentury nelze. Já jel přes Czech-us, která posílá do Ameriky nejvíc českých plavčíků a zároveň má i největší výběr pracovních pozic.

Želva v Texasu - Work and Travel USA

Kolik sis teda vydělal? Vyplatilo se ti to?
Pro maximalizaci zisku byste museli celé léto šetřit a po ukončení práce se bez cestování vrátit domů. Já skončil cca na tom, co jsem do programu dal. Kdyby nepřišly nepředvídatelné události, tak jsem v plusu i s týdnem cestování. Kdo však obětuje počáteční náklady a nečeká, že si z programu něco odveze, tak si může užít měsíc skvělého cestování po Americe. Je to individuální volba.

Co ti léto v Americe dalo? Zlepšila se ti angličtina?
Upřímně angličtina ani tolik ne. Možná je to tím, že jsem introvert a plavčík není moc kecací job. Jinak mi to dalo hodně. Nové přátele (!), širší rozhled (můžete o USA vidět tisíc dokumentů a číst tisíc knížek, ale není nad vlastní prožitou zkušenost), nezapomenutelné zážitky, získání nadhledu a čas na přemýšlení o životě. Hlavně bych vypíchl ty zkušenosti řešit zajímavé životní situace. Jinak díky každodenní jízdě na kole se mi zlepšila fyzička a kdybych nebyl línej, tak by se mi mohlo zlepšit i plavání. 😀

Změnil se nějak tvůj názor na USA? Chtěl bys tam žít?
Tuhle věc každý cítí jinak. Hodně plavčíků říkalo, že je to tam super, ale žít by tam nechtěli, že Česko je Česko. Můj názor se určitě změnil, ale těžko říct jestli k horšímu nebo k lepšímu. Ať se to nezdá, tak je to celkem odlišná kultura, a tak se to musí brát. A jestli žít, na to nedovedu odpovědět, dokud nenavštívím Austrálii a Nový Zéland. 🙂


Categories:

4 komentáře


 1. // Odpovědět

  Jen bych chtela vedet jak jste se zbavili sesti kol, to jste je vratili vsechny do Walmartu. Dostali jste zpatky security deposit za apartment a kolik si nechali. Normalne to vrati za 14 dni po odecteni vydaju za ukild a opravy.


  1. // Odpovědět

   Ahoj,
   většina kol se vrátila do Walmartu. Ty co nešly jsme zkoušeli prodat na netu, ale moc o to místní neměli zájem, a tak tam některá zůstala pro místní bezdomovce.

   Deposit za bydlení by nám vrátili celej (ale asi co smlouva to jiný podmínky), no ale nějak jsme to podělali a nic nám do Česka nedorazilo. Určitě je lepší, aby vám ho poslali na adresu zaměstnavatele, kterej vám ho přepošle než si to říkat rovnou domů, kde se na vás můžou vykašlat. U nás byl deposit asi jen 200 dolarů pro cekem 6 lidí, takže to zase tolik nebolelo.


 2. // Odpovědět

  Tyvo, Walmart z vás měl radost :)) Když spočítám tý vaše výdaje, tak prodávání buřtů v Čechach u rybníka by se vyplatilo víc. Člověk by aspon mohl bydlet ve stanu, to by v Juesej u bazénu asi nešlo.


 3. // Odpovědět

  Skvělé shrnutí programu. Naprosto s tebou souhlasím, že program Work&Travel je pro studenty VŠ ta nejlepší možnost jak strávit léto. Perfektní kombinace práce a cestování na místa, kam se člověk později už těžko podívá, pokud nebude dost “ve vatě”… 😀 Byl jsem celkem 3x a také s agenturou czech-us, takže mohu jedině doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *