by

České vs. americké kino

Protože jsem v kině pracoval 2 roky a obecně kina miluju, tak jsem musel navštívit i kino tady v Americe. Čekal jsem, že to bude trochu jiné, ale jiné tu bylo snad úplně všechno! Předpokládám, že kina v Česku znáte, tak Vám popíšu, jak to vypadá tady.
Kino - Texas - Zvenku
Kino, ve kterém jsme byli, vypadá zvenku takhle. Typická texaská architektura, která se neliší nijak zvlášť od obchodu s oblečením či masážním salonem v blízkém okolí.
Kino - Texas - Uvnitř
Uvnitř to na první pohled vypadá jak v nějakém baru. Marně jsem na poličkách hledal nějaké nealkoholické pití. Vstupenka pro dospělého stojí 8 dolarů, ale na Grouponu jsem je sehnal za 5. Dalších 5 dolarů stojí online rezervace. Šlo by to bez ní, ale chtěl jsem mít nejlepší místa jistá.

Kino má 4 řady po 10 až 14 sedadlech. Mezi každou řadou je mezera, aby mohl procházet uvaděč, který se o danou řadu v průběhu filmu stará. Nikdo vám nekontroluje vstupenky, protože uvaděč ví, která místa jsou obsazená a která ne. Dostanete jídelní lístek a když něco chcete, napíšete to na kus papíru, který vystrčíte a kdykoliv během filmu vás uvaděč obslouží. Účet zaplatíte nakonec. Čistá voda je zdarma jako ve všech restauracích, sklečnika coly stojí 5 dolarů (což je i na ameriku docela dost), popcorn jsme neměli, ale donesou vám jej čerstvý v hliníkové míse.

Do sálu vás pustí bez problémů 15 minut před začátkem (možná ještě dříve), už tam běží “reklamy”. My byli na Suicide Squad, takže reklamy spočívaly v tom, že nám ukazovaly jednotlivé postavy v jiných filmech – především v seriálu Arrow a Flash, ale také v animovaných alternativách. Další série reklam se skládala z odkazů na youtube, které byly nějak tématicky spojené s tímto filmem. Puberťáci tancovali apod., byla to docela sranda. Až teprve těsně před promítáním přišly asi 3 komerční reklamy a 3 tématické opoutávky. Oproti české 20 minutové komerční vymývačce mozků hodně příjemná změna.

Nezamknutá kola nám před kinem nikdo neukradl, což bych v Praze vsadil boty, že by ze 4 nezůstalo ani jedno. 🙂


Categories:

9 komentářů


 1. // Odpovědět

  Proč se tam smý do kina až od 18ti let ?
  A do 17ti let jen s rodiči a na pohádku ještě k tomu. Only in USA, hehehe

  https://drafthouse.com/houston/show/sausage-party
  AGE POLICY
  18 and up; Children 6 and up will be allowed only with an adult. No children under the age of 6 will be allowed.


   1. // Odpovědět

    No a film Suicide Squad je rated PG13 ( přístupný od 13ti let) a přesto na nej pouští do 18ti let jen v doprovodu dospělého. Maj to tam napsaný! Nějaký divný ftom Texasu, ne ?
    AGE POLICY
    18 and up; Children 6 and up will be allowed only with an adult. No children under the age of 6 will be allowed.

    https://drafthouse.com/houston/show/2d-suicide-squad


 2. // Odpovědět

  ” Nezamknutá kola nám před kinem nikdo neukradl, což bych v Praze vsadil boty, že by ze 4 nezůstalo ani jedno. ”

  Me je jen divny, ze si po dvouch mesicich ani jeden ze 4 jeste neporidil zamek na kolo. A to chodi do Walmartu na donaty za 50 centu kazdy den.


 3. // Odpovědět

  Kdo by chtěl v Texasu jezdit na kole? =D nikdo. Loni jsme sháněli pumpičku na kolo u rezidentů na bazénu a nikdo ji ani nevlastnil =)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *